Dr. Melaxin TX Ampoule este un ser concentrat conceput pentru ingrijirea pielii cu pete pigmentare si ton neuniform. Formula sa combina acid tranexamic si niacinamida intr-o concentratie ridicata(43.000 ppm fiecare), pentru a contribui la reducerea aspectului hiperpigmentarii si la obtinerea unui ten mai clar si mai luminos.
Acidul tranexamic ajuta la inhibarea proceselor care duc la formarea excesiva de melanina, contribuind astfel la estomparea aspectului petelor si pistruilor. In acelasi timp, niacinamida sustine uniformizarea tonului pielii si imbunatateste vizibil textura acesteia. Tehnologia de livrare cu nano-liposomi faciliteaza absorbtia ingredientelor active in piele, pentru o actiune eficienta.
Formula este completata de ingrediente hidratante si calmante precum acid hialuronic, pantenol, betaina si alantoina, care ajuta la mentinerea hidratarii si confortului pielii. Ceramidele, peptidele si colagenul hidrolizat contribuie la sustinerea barierei cutanate si la mentinerea elasticitatii pielii.
In plus, extractele botanice antioxidante, inclusiv lotus, perilla, Kakadu plum si musetel, ajuta la protejarea pielii si la mentinerea unui aspect sanatos si luminos. Formula este realizata fara parfumuri sau coloranti artificiali.
Beneficii:
Dupa toner, aplica o cantitate potrivita pe zonele dorite sau pe intreaga fata, si intinde intr-un strat subtire tapotand pana la absorbtia completa.
5 (3 review-uri)
Lasă o recenzie și primești până la 5 puncte Cashback!
Acordă o notă produsului achiziționat și primești 2.5 puncte Cashback. Dacă adaugi și o fotografie cu produsul, mai câștigi încă 2.5 puncte Cashback!
Fiecare recenzie contează – pentru tine și pentru ceilalți clienți!
Am descoperit serul acesta dupa ce am vorbit cu asistentul virtual Aura de pe site, care m-a ajutat sa aleg produsul potrivit pentru tipul meu de ten. Comanda a ajuns in doua zile, livrare super rapida. Formula fara parfum este un mare plus pentru mine, pielea mea sensibila nu a reactionat deloc negativ. Il voi mai comanda cu siguranta.
Sincer nu ma asteptam la rezultate atat de repede. Tenul pare mai luminos dupa doar cateva aplicari.
Folosesc acest ser de aproximativ 6 saptamani si diferenta este vizibila. Petele lasate dupa cosuri s-au estompat considerabil, iar tenul arata mult mai uniform si mai odihnit. Textura serului este foarte fina, se absoarbe rapid si nu lasa nicio pelicula grasa. L-am comandat impreuna cu alte produse si am primit si cateva mostre gratuite in colet, ceea ce m-a bucurat enorm. Il recomand cu drag oricui se lupta cu hiperpigmentarea.