Centellian24 Madeca Cream Time Reverse Zero este o formula revolutionara de tip crema-gel, creata pentru a oferi beneficiile intensive ale liniei anti-imbatranire intr-o textura surprinzator de lejera si revigoranta.
Conceputa special pentru a raspunde nevoilor tenului care necesita regenerare fara a fi supraincarcat, varianta "Zero" se absoarbe instantaneu, fiind ideala pentru tenul mixt sau gras, precum si pentru utilizarea in sezonul cald.
Inovatia principala a produsului este complexul Blue Active-TECA, creat prin tehnologia de ultima ora 3-Stage Hydration Pocket Liposome. Aceasta metoda de livrare prin liposomi permite ingredientelor active, complexul semnatura TECA si acidul hialuronic, sa fie eliberate gradual si sa patrunda in straturile profunde ale epidermei, asigurand o hidratare intensa si un efect puternic de fermitate.
Formula este potentata de ingrediente regeneratoare de elita, precum PDRN (Sodium DNA) si Retinolul, care accelereaza reinnoirea celulara.
Beneficii:
La utlimul pas din rutina utilizati o cantitate adecvata de crema si intindeti-o uniform pe fata si gat. Masati usor pana la absorbtia completa.
5 (16 review-uri)
Lasă o recenzie și primești până la 5 puncte Cashback!
Acordă o notă produsului achiziționat și primești 2.5 puncte Cashback. Dacă adaugi și o fotografie cu produsul, mai câștigi încă 2.5 puncte Cashback!
Fiecare recenzie contează – pentru tine și pentru ceilalți clienți!
Am comandat-o ca sa inlocuiesc crema pe care o foloseam in sezonul cald si sunt foarte multumita. Formula cu retinol si acidul hialuronic chiar isi face treaba, tenul meu arata mai ferm dupa cateva utilizari. Pe langa produs, am primit si cateva mostre gratuit in colet, ceea ce mi s-a parut un gest frumos. In plus, site-ul e super intuitiv, am gasit ce cautam fara sa pierd timp.
Nu credeam ca o crema gel poate hidrata atat de bine. Recomand cu drag!
Folosesc crema asta de vreo trei saptamani si sincer nu ma asteptam sa fie atat de usoara pe ten. Am pielea mixta si de obicei cremele anti-aging ma lasa cu un strat gras pe fata, dar asta se absoarbe aproape instant. Pielea mea arata mai luminoasa dimineata si nu mai simt acea senzatie de disconfort dupa demachiere. Mi-a placut mult si ca am putut sa aleg curierul la livrare, a ajuns in doua zile exact cum am vrut.
Este o crema perfecta pentru tenul meu. Hidrateaza intens si lasa pielea catifelata si luminoasa, fara sa incarce sau sa creeze disconfort. Se absoarbe rapid si nu ramane nicio pelicula lipicioasa. Tenul meu se simte revitalizat si neted dupa fiecare aplicare.
Sunt foarte mulțumită de această cremă. Inițial mi-a dat impresia că nu ar fi pa fel de hidratantă ca și cea originală, dar de fapt hidratează foarte bine. E ideală pentru ten mixt sau gras, sau sezonul de vară. Recomand
Este o cremă foarte bună, este lejera si cu rezultate vizibile la scurt timp de la utilizare.
O crema simplu de folosit, e super buna pt hidratare si glow. Patrunde adanc in piele si mentine pielea hidratata pentru foarte mult timp
Un produs exceptional, chiar am vazut rezultate de la prima folosire.
O crema excelenta pentru orice anotimp, cu atat mai mult primavara, hidrateaza si calmeaza tenul si are o textura usoara, fara sa lase urme grase. Excelenta si ca baza de machiaj! Recomand!
Se absoarbe foarte bine, nu este grasa, este lejera si hidrateaza foarte bine tenul. Recomand cu drag
Se întinde ușor și intră rapid în piele. Hidratează bine și oferă un aspect sănătos și îngrijit fără disconfort ulterior aplicării.
Produs eficient și plăcut. Se aplică ușor și lasă pielea netedă și catifelată. Oferă hidratare bună fără senzație grasă sau lipicioasă deloc ulterior utilizării.
Îmi place modul în care hidratează și protejează pielea. Se aplică ușor și oferă confort pe parcursul întregii zile. Nu încarcă și nu creează probleme deloc.
Îmi place textura și modul în care se absoarbe. Hidratează bine și oferă un aspect îngrijit și luminos. Nu lasă senzație grasă și este foarte confortabilă zilnic.
Ten matur, 48 ani, comandat 2 tuburi de Madeca Time reverse Zero. O folosesc alternativ cu Madeca Time reverse, fie în diminețile în care nu ies deloc din casa si nu am nevoie de spf, fie seara. De trei ori pe săptămână folosesc Madeca Time reverse după Retinal 0,1 sau Aha, în zilele de pauză folosesc Madeca Zero, care întra mult mai repede în piele si calmează mult mai repede, textura fiind una mai lejera. Cu siguranță o voi mai cumpăra.
O crema minunata!