CENTELLIAN24 360 Shot PDRN Active Serum este un ser avansat cu textura fina si absorbtie rapida, creat pentru cei care cauta o piele mai ferma, mai supla si vizibil mai neteda. Acesta actioneaza tintit asupra zonelor in care pielea tinde sa se lase odata cu trecerea timpului, cum ar fi fruntea, zona ochilor, obrajii, conturul gurii si linia maxilarului, pentru un efect de lifting 3D care reda armonia si definirea contururilor faciale.
Formula sa avansata combina ingrediente biotehnologice si extracte naturale pentru a sustine regenerarea pielii, astfel incat aceasta sa capete un aspect uniform si sanatos.
Bazat pe complexul Hyper PDRN si Ribbon Collagen, care lucreaza impreuna pentru a crea o bariera elastica stratificata si rezistenta, cu o singura aplicare, serul ajuta la imbunatatirea elasticitatii in profunzime, actionand pana la 10 straturi ale pielii, oferind fermitate de lunga durata timp de 24 de ore si sustinand refacerea barierei cutanate.
PDRN (polidezoxiribonucleotida) este un compus regenerativ pe baza de ADN derivat din pestii din familia Salmonidae. Acesta se gaseste in mod natural in organism si joaca un rol cheie in formarea tesuturilor si diviziunea celulara, contribuind la imbunatatirea regenerarii pielii intr-o perioada scurta de timp.Pe langa cele doua complexe principale, formula contine ingrediente care amplifica sinergia de revitalizare. Colagenul si elastina redau densitate si suplete pielii, acidul hialuronic mentine hidratarea optima in profunzime. Extractul de celule stem din mar adauga un plus de vitalitate, ajutand pielea sa-si mentina fermitatea si luminozitatea naturala.
Beneficii cheie:
Textura usoara se aplica usor pe tenul curat, dimineata si seara, inainte de crema. Se recomanda aplicarea catorva picaturi pe fata si gat, masand delicat pentru a favoriza absorbtia. Serul se integreaza perfect in rutina zilnica si se asaza uniform sub machiaj, oferind un finisaj catifelat si neted. Poate fi folosit de toate tipurile de piele, inclusiv de cea sensibila sau deshidratata.
Cu utilizare constanta, ajuta pielea sa devina mai supla, mai neteda si mai rezistenta la factorii externi, astfel incat fiecare aplicare sa contribuie la o senzatie de revitalizare autentica si la un aspect vizibil mai sanatos.
4,92 (25 review-uri)
Lasă o recenzie și primești până la 5 puncte Cashback!
Acordă o notă produsului achiziționat și primești 2.5 puncte Cashback. Dacă adaugi și o fotografie cu produsul, mai câștigi încă 2.5 puncte Cashback!
Fiecare recenzie contează – pentru tine și pentru ceilalți clienți!
Folosit până la ultima picătură. Lasă tenul luminos și "plin". Îl hidratează și arata mult mai sănătos chiar daca mai pierzi nopțile. M-am ținut aprox 3 luni folosit dimineața și seara
E genial acest ser. Se simte foarte bine pe ten, îl face să arate foarte sănătos, hidratat si odihnit.
25 de ani, ten normal cu zona T ușor uleioasă, mă bărbieresc cam de două ori pe săptămână și am o toleranță bună la acizi . Serul ăsta de la Centellian a intrat direct în rutina mea de seară (P.M.), fix după tonerul exfoliant și înainte de crema hidratantă . Sincer, mi se pare pur și simplu superb ca prim contact cu produsele pe bază de PDRN (ADN de somon). Dacă vrei să încerci ingredientul ăsta minune pentru regenerare și anti-aging preventiv, dar vrei să mergi la sigur, serul ăsta e ideal. Deși e un produs activ și concentrat, tenul meu îl absoarbe instant și nu îmi încarcă absolut deloc zona T, nefiind deloc greoi sau lipicios. Se simte clar cum lucrează la refacerea barierei cutanate. Mai ales în serile în care folosesc acizi sau fix în ziua în care m-am bărbierit, calmează imediat fața și o ajută să se repare peste noapte. Dimineața te trezești cu acel aspect de piele plină, sănătoasă și uniformă ✨. Îl recomand din plin băieților (și nu numai) care vor un boost serios de vindecare a pielii și vor să descopere hype-ul din spatele PDRN-ului printr-un produs excelent formulat!
Un produs minunat, mai ales pentru tenul tern.
Este lejer spre lichid, se absoarbe usor si se vede un efect de netezire a pielii
Se vad diferente destul de mari pe zona de riduri dupa cateva saptamani de aplicare. Recomand
Un ser mai dens, ingrediente ideale pentru ingrijirea tenului.
Produsul este sub formă de gel care se absoarbe foarte rapid în piele și lasă pielea extrem de hidratată, fără peliculă grasă, este extrem de plăcut pe piele și oferă un confort tenului deshidratat. Acest aspect îl face un produs potrivit oricărui tip de ten. Singurul lucru la care recunosc ca nu am fost eu atentă au fost ingredientele, este un produs care are un miros destul de puternic ceea ce nu îl face plăcut pentru persoanele care evită astfel de produse. Dacă nu vă deranjează mirosul, eficiența acestui produs este una vizibilă de la prima aplicare.
Nu știu cat de mult cred încă în beneficiile Pdrn-ului, insa tenul meu rămâne incredibil de hidratat, pump și bouncy. I love it. Dacă nu ar avea mirosul ăsta de apă de trandafiri ar fi și mai bine, dar dispare super repede, nu rămâne mirosul, deci pentru cat de fain de simte tenul meu de la el, pot să trec cu lejeritate peste acest aspect.
Foarte bun pentru cicatricile post acneice
Este primul ser pdrn pe care il folosesc asadar nu pot face comparatie dar imi place enorm cum se simte pielea dupa. Ferma, plump iar o pompita ajunge pt toata fata. Recomand!
Imi place foarte mult produsul. L-am luat pt ca l-am vazut recomandat de Silvia (testaholic) si nu m-a dezamagit. Este foarte usor de introdus in rutina, il folosesc dupa retinol, dar si in serile fara. Pielea ramane hidratata, nu incarca excesiv tenul si are un miros subtil, dar nu e deranjant.
E primul produs de tipul asta ( PDRN) pe care il folosesc si pana acum sunt multumita. Imi place textura si faptul ca se impaca bine cu celelalte produse din rutina mea de seara, dupa tretinoin. Rutina slow-aging e de lunga durata, asa ca nu astept rezultate miraculoase este noapte.
Heiii, doar ce l-am primi abia aștept să îl testez. Revin cu feedback în minim o săptămână . ????
Este primul produs de top PDNR pe care îl folosesc. Îmi place cum se comporta momentan. Sper sa vad și rezultate. Voi continua sa folosesc
Am utilizat accest ser de cateva ori in rutina de seara, si pot spune ca imi place f mult textura acestuia, usurinta cu care se absoarbe in piele. Se poate integra cu usurinta in rutinele complexe (cu mai multi pasi) sau in noptile de hidratare (dupa retinoid).
Este foarte bun pentru un ten uscat, deshidratat.
Acest gel din gama Centellian24 se absoarbe usor in piele si are un miros discret floral. L-am achizitionat impreuna cu crema din aceeasi gama, si de atunci le folosesc constant. Mi se par niste produse foarte eficiente care vor ramane in rutina mea zilnica.
Serul Centellian24 PDRN se prezintă ca un gel care se absoarbe instant în piele și miroase absolut divin, ușor a trandafiri. Sincer m-a atras ambalajul atractiv și elegant și cantitatea (50ml). Îmi plac în general serurile cu pompiță pentru că le găsesc mai igienice decât cele cu pipetă. Nu l-am folosit în prea multe combinații cu alte creme și seruri dar la primele încercări nu face frecăței. Ca primă impresie sunt foarte mulțumită de el, voi continua utilizarea pentru a vedea rezultatele promise.
Super hidratant și blând cu pielea. Îl folosesc zilnic
Un serum foarte bun, oferă fermitate și hidratare pielii. Aplic 2,3 picături dimineața și seara și pielea mea arata atât de bine!
Netezeste frumos pielea inca de la primele folosiri. Recomand cu drag