Beauty of Joseon Daily Tinted Fluid Sunscreen SPF30 PA+++ este un fluid colorat cu protectie solara minerala, textura lejera si finisaj natural, creat pentru a uniformiza subtil tenul, fara efect de masca. Ofera protectie zilnica impotriva razelor UV, in timp ce ajuta pielea sa isi pastreze aspectul proaspat, echilibrat si luminos.
Formula contine oxid de zinc, filtru mineral care contribuie la protectia solara, lipide de masline cu rol hidratant, extract de Artemisia Capillaris cu efect calmant si pigmenti minerali care ofera o culoare naturala, adaptabila unei game variate de nuante ale pielii. Ajuta la echilibrarea aspectului tenului, controleaza luciul nedorit si ofera un rezultat neted, luminos si ingrijit.
Textura fluida se intinde usor, se estompeaza rapid si permite aplicarea in straturi subtiri, fara urme sau senzatie grea pe piele. Este potrivit pentru utilizare zilnica, singur sau ca baza lejera inainte de machiaj, pentru un look natural de tip "no-makeup makeup".
Rezultatul este un ten neted, uniform si confortabil pe parcursul zilei, cu un finisaj natural, nici prea mat, nici prea luminos.
Beneficii:
Aplicati o cantitate generoasa de produs pe fata la finalul rutinei de ingrijire, cu cel putin 30 de minute inainte de expunerea la soare. Reaplicati frecvent pentru a mentine nivelul de protectie, in special dupa transpiratie sau inot.
Agitati bine inainte de utilizare, pentru omogenizarea formulei. Incepeti cu o cantitate mica si adaugati treptat daca este necesar. Aplicati in straturi subtiri pentru o absorbtie mai buna si estompati cu degetele, un burete sau o pensula. Asteptati aproximativ 5 minute pentru a permite produsului sa se fixeze complet pe piele.
5 (5 review-uri)
Lasă o recenzie și primești până la 5 puncte Cashback!
Acordă o notă produsului achiziționat și primești 2.5 puncte Cashback. Dacă adaugi și o fotografie cu produsul, mai câștigi încă 2.5 puncte Cashback!
Fiecare recenzie contează – pentru tine și pentru ceilalți clienți!
Folosesc acest fluid in fiecare dimineata si sunt surprinsa cat de bine uniformizeaza tenul fara sa simt ca am ceva pe fata. Nu lasa acea nuanta albicioasa specifica filtrelor minerale, se blendeaza frumos si tine toata ziua fara sa se adune in pliuri. L-am comandat de pe site si am primit si cateva mostre gratuite in colet, ceea ce m-a bucurat mult. Recomand cu drag oricui cauta o protectie solara discreta si usoara.
Îmi place foarte mult acest SPF pentru că protejează bine și arată superb pe piele. Oferă un glow discret și sănătos fără să pară gras. Nu irită și nu provoacă reacții, iar textura este foarte fină și confortabilă pe tot parcursul zilei.
Sincer, nu ma asteptam sa fie atat de buna pentru tenul meu mixt. Folosesc Beauty of Joseon de ceva timp si acest fluid colorat a devenit rapid favoritul meu de dimineata. Nu necesita fond de ten deasupra, controlul luciului tine cateva ore bune si pielea pare odihita. Am platit cu cardul direct pe site, procesul a fost simplu, iar site-ul mi s-a parut foarte usor de navigat — am gasit tot ce aveam nevoie fara sa pierd timp.
Exact ce cautam pentru zilele de vara — protectie solara discreta, fara alb si fara luciu exagerat.
Il folosesc in fiecare dimineata, dupa ser, si tenul meu arata atat de ingrijit fara sa par machista. Nu lasa acea senzatie greoaie pe care o au cremele cu SPF pe care le-am mai incercat. Se estompeaza frumos si culoarea se potriveste surprinzator de bine cu tonul meu de piele. Comanda a ajuns foarte repede, iar in colet am primit si cateva mostre gratuite pe care le-am apreciat enorm, mai ales ca nu mai comandasem de la acest brand.